czerwiec 2017 zawody Szczecin

Autor Wątek: czerwiec 2017 zawody Szczecin  (Przeczytany 408 razy)

MichaelLando

• Poszukiwacz
  • *
czerwiec 2017 zawody Szczecin
« dnia: Październik 15, 2016, 09:10:20 pm »
Jest taki oto temat. Pomiędzy 4 a 18 czerwca 2017 roku (data dokładna będzie znana w grudniu ale będzie to w niedzielę) jak co roku odbędą się czarnoprochowe zawody strzeleckie na terenie strzelnicy w Dobieszczynie k. Szczecina. Z założenia są to zawody z myślą o rekonstruktorach. Każdy kto pojawi się w mundurze/stroju historycznym, dostaje dodatkowe punkty do konkurencji:
100 m leżąc karabin skałkowy lub kapiszonowy z diopterem/lunetą lub bez, z lufą gwintowaną;
50 m stojąc kap/skałka gwintowany karabin bez bajerów typu diopter/luneta
50 m stojąc muszkiet/strzelba kap/skałka z gładką lufą
25 m stojąc pistolet kap/skałka lufa gładka lub gwintowana lub rewolwer
rzutki 10 wyrzutów muszkiet/strzelba gładkolufowa kap/skałka
15 m pojedynek rewolwer/pistolet na obrotowych stalowych poperach
Jak co roku pojawią się chłopaki z IV Pułku KS Warszawskiego. Będę także ja i kilku chłopaków z GRH Ticonderoga 1758. Dla niektórych odległość może być trudnością ale zawsze witają do nas ludzie z Zielonej Góry czy Poznania także chyba nie jest tak źle.
Rozmawiałem z szefem strzelnicy, który jest moim dobrym kolegą. Zaproponował, że jak się ogarniemy w jakąś grupkę to możemy przyjechać w sobotę od rana, rozłożyć obóz/obozy, a na następny dzień przystąpimy (kto chce) do zawodów. W sobotę można zrobić jakiś patrol czy potyczkę jak tam chcemy. Terenu leśnego dookoła obiektu jest full. Na obiekcie nie ma prysznica ale są dwa toi toie (damski i męski:-), miejsce na ognisko, namioty i parkingi. W grudniu poznam dokładną datę.
Mam nadzieje, że jeszcze ktoś z Was się tam pojawi! Aha. Gdyby ktoś chciał startować we wszystkich konkurencjach a nie ma tyle pukawek to nie stanowi to problemu. Się użyczy. Pozdrawiam
Michał

MichaelLando

• Poszukiwacz
  • *
Odp: czerwiec 2017 zawody Szczecin
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2017, 08:06:17 pm »
Termin zawodów 11 czerwca. Dzień wcześniej można już przyjechać na biwak dla rekonstruktorów. Wstępnie z Ticonderogi zadeklarował się Drzewian, Pit Siemiński i John Doe oraz Patryk Świątkowski z 14th Louisiana Infantry Regiment.