Canoe

Autor Wątek: Canoe  (Przeczytany 986 razy)

Small Cup

• MountainMen
  • Dziki

Red Nose

• MountainMen
  • Dziki
    • Klub Strzelecki Kaliber.45
Odp: Canoe
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 24, 2014, 11:59:24 am »
Nie wiem czy to jest az tak atrakcyjna oferta.
Przekladkowa budowa - stan nie wiadomo jaki. Najwazniejszego nie pokazano na zdjeciach czyli stanu dna i burt. Moze wymagac remontu co wymaga troche umiejetnosc i garazu. Jezeli nie posiadamy ,trzeba zaplacic. W okolicach 3000-4000 mozna kupic spokojnie budowane ta metoda od Radka nowe.
Gdyby to byl 1000 to mozna by zaryzykowac.
"Good injun is dead injun" Gen. P. H. Sheridan

Small Cup

• MountainMen
  • Dziki
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 24, 2014, 03:59:07 pm »
Też tak myślę, podałem jako ciekawostkę

Wed

• Tropiciel
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 27, 2014, 11:57:06 am »
Small...przerobiłem tematy kilku żaglówek, łodzi, kajaków i canu ...
Drewno z używki to przeważnie coś co ktoś chce sprzedać bo jest już w  takim stanie, że nie tylko poszycie, ale również elementy wręgów należy wymieniać, to co było dostępne technologicznie kiedyś nie powodowało zwiększenia trwałości. Moje jedyne drewniane kanu miało kilkanaście sezonów, było zadbane i pomimo tego można je było jedynie .... polaminować i w tym miejscu trafiłem do miejsca, gdzie włókno szklane jest jakimś rozwiązaniem, ale nie do końca bo podciąg kapilarny w mikropęknięciach powodował pęcznienie materiałów i osłabienie wytrzymałości.
W ostatnie lato kupiłem za 300 pln pięknego plastika w nowej technologii tworzywa, ale dobre na cztery osoby i długością przekraczało długość najdłuższego volvo, ni grzybka nie można było tym czymś samemu wędrować, a już o przenoskach samotnie nie było mowy, stabilne. ale mało praktyczne. Jak na ostatnim spływie wyszło, że musiałbym zapłacić za przewiezienie do miejsca startu to wyszły koszty takie jak dzierżawienia canu wraz z całym sprzętem. Ekonomicznie i historycznie się nie "karkuluje".

Red Nose

• MountainMen
  • Dziki
    • Klub Strzelecki Kaliber.45
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 27, 2014, 07:09:00 pm »
Szczerze powiem ze mimo iz mam jeziora dookola, ale jak mysle nad kwestia swojego kanu to powstrzymuje mnie wlasnie aspekt ekonomiczny.Garazu nie mam zeby to trzymac,moge w klubie zelgarskim ale trzeba zaplacic za sezonowanie,plywac samemu nie chce mi sie ,w grupie to wyjdzie raptem kilka razu w roku.Czasu i tak mam malo i na strzelnice musze sie wyrywac.W sumie to wygodniej i taniej wychodzi zaplacic te 50 pln od wypadu i miec to z glowy.
"Good injun is dead injun" Gen. P. H. Sheridan