Środki na mole

Autor Wątek: Środki na mole  (Przeczytany 1711 razy)

slassh

• Poszukiwacz
  • *
Środki na mole
« dnia: Listopad 25, 2013, 10:10:25 pm »
Witam.
Nie wiem czy w dobrym miejscu zaczynam temat, jeśli nie to proszę o przeniesienie. W dniu dzisiejszym moja małżonka sprzątając szafę postanowiła zajrzeć również do mojej "skrzynki" z indiańskim rzeczami. Po kilku sekundach usłyszałem paniczny krzyk, pisk wrzask. Okazało się, że owa "skrzynka"  została opanowana przez niezidentyfikowane "stwory". Początkowo widzieliśmy zielone robaczki długości ok. 5-6mm, lecz po przestudiowaniu dokładniejszym zaobserwowałem mole. Straty jakie mam, to skrzydło i ogon myszołowa, kilka pęków piór, skóra lisa, przepaska i trochę sukna. Co dziwne, owe stworzenia nie tknęły w ogóle irchy. Pytanie jest następujące, czy zna ktoś skuteczny sposób na mole? Postanowiłem wszystko co przeżyło wyprać, skórzane rzeczy wywietrzyć, następnie potraktować odkurzaczem i odseparować od siebie. Widziałem kiedyś, nawet posiadałem kulki na mole (strasznie śmierdzące, naftą czy czymś podobnym). A może ktoś posiada swój prywatny wypróbowany sposób i zechce się nim podzielić?
Aaaa pióra straciłem wszystkie, a kiedyś na zloty PRPI jeździł taki gościu Sylwek chyba się nazywał i handlował piórami itp. Mi się kontak do niego zgubił, ale jeśli ktoś posiada, to byłbym wdzięczny ;)
Pozdrawiam

Red Nose

• MountainMen
  • Dziki
    • Klub Strzelecki Kaliber.45
Odp: Środki na mole
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 26, 2013, 08:21:15 am »
Kulki na mole smierdza wiec po jakims czasie nie wywietrzysz zapachu - zwlaszcza jak uzywasz sporadczynie. Mozna sprobowac srodki o  zapachu lawendowym ale trzeba je regularnie wymieniac , raz na miesiac dwa. Tylko sa to srodki zapobiegawcze a wiec troche za pozno.Jezeli masz juz jaja (najwyrazniej) to teraz jedyna metoda na uratowanie to wymrozic dokladnie przez kilka dni zima. Tylko musza byc solidne mrozy,takie kilka stopni dookola zera nie pomoze.
"Good injun is dead injun" Gen. P. H. Sheridan

Wed

• Tropiciel
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 26, 2013, 11:10:24 am »
Jak Człowiek żyje w naturalnych warunkach, impregnuje swoje ciało i odzież dymem z ogniska to ni ciało ni odzież robactwa nie ma.
Zmora cywilizacyjnego życia w betonowych klatkach ogrzewanych grzejnikami powoduje naturalne procesy rozpadu ciała i odzieży. Dlatego ludzie wymyślili odzież z ropy naftowej i papierowe jedzenie, którego jedzeniem nawet robaki się brzydzą.
W zw. z powyższym należy korzystać z i tak nielicznych obozów kondycyjnych organizowanych przez Towarzystwo. Moczenie mokasynów w rosie, impregnacja skór i ubrań wełnianych błockiem i dymem oraz hartowanie ciała przynajmniej raz na kwartał jest wystarczającym środkiem zaradczym.
Zimy co prawda nie widać (i dobrze bo remontuje chatę), ale Szef obiecał trochę mrozu poniżej 20 gradusów to w styczniu lub lutym możesz się przewietrzyć, również garderobę jak będziemy organizować się na zimowej wyprawie.
pozdrawiam
Wed

slassh

• Poszukiwacz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 26, 2013, 05:12:48 pm »
Dzięki za odpowiedź.
Jeśli jajka to malutkie kuleczki wielkości ziarenek piasku, to są .  Na razie trzymam na dworzu, może jakoś do zamrażarki zmieszczę ;). A z jakieś zimowej wyprawy z chęcią skorzystam :D

Red Nose

• MountainMen
  • Dziki
    • Klub Strzelecki Kaliber.45
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 27, 2013, 08:53:26 am »
Tak to ten piasek. Musisz dokladnie posprzatac miejsce ataku.
Mrozenie to najlepsza metoda. No i zabezpiecz reszte odziezy przed kolejnym atakiem poniewaz skads to robactwo przyszlo (jezeli to blok to czesto wedruje od sasiadow czy osob starszych trzymajacych w szafach ogromne zapasy starych szmat).
"Good injun is dead injun" Gen. P. H. Sheridan

Piotr2104

• Poszukiwacz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 24, 2015, 10:23:40 pm »
Wiem że temat martwy, ale dla potomnych - z naturalnych metod odstraszania to lawenda, wrotycz lub przeżywiczone drewno (takie które ma intensywny zapach, mole generalnie takich nie lubią)