GRH Mountain Men

Autor Wątek: GRH Mountain Men  (Przeczytany 3411 razy)

Charlie Haf

  • MountainMen
  • Dziki
  • ***
  • Wiadomości: 1378
  • Puszcza Kozienicka/ Wawa
GRH Mountain Men
« dnia: Wrzesień 05, 2011, 02:58:13 pm »
W listopadzie 2011 została zawiązana Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Mountain Men".

Staramy się wiernie odtworzyć postaci mountain man (ludzi gór), traperów i buckskinnerów z okresu handlu skórami (1820-1840).
Ponadto uprawiamy strzelectwo czarnoprochowe. Można nas spotkać na zawodach czarnoprochowych i imprezach rekonstrukcji historycznej.
Obozujemy używając historycznego wyposażenia i strojów.
Zapraszamy !!

Strona informacyjna GRH: www.mountainmen.pl  (lub www.traperzy.org.pl)
adres email: grh (at) mountainmen.pl

Oczywiście większość załogi działa na tym forum.


Dlaczego ludzie zajmują się ożywioną historią?

"Ożywiona historia" przywraca przeszłość, pozwala lepiej poznać nas samych i innych ludzi. Wielu ludzi zainteresowanych historią chciałoby spróbować choć na chwilę przenieść się w dawne czasy i spróbować przeżyć tam chwilę. My zakładamy bawełniane i skórzane ubrania, zabieramy płócienne namioty i w terenie próbujemy swoich sił - tak jak osadnicy Nowego Świata, traperzy i leśni podróżnicy - 200 lat temu.

Dlaczego właśnie ten okres historyczny i Ameryka Północna, a nie Polska?

W tym okresie, który lubimy określać na XVIII/XIX wiek działo się wiele ciekawych spraw w Nowym Świecie. Dla nowo-przybyłych stanowił zawsze nadzieję na dobre życie, czasem ucieczkę od problemów ówczesnej Europy.
W naszym kraju jest wiele grup zajmujących się historią Ojczyzny, głównie niestety skupiających się na formacjach wojskowych, wojnach i innych krwawych wydarzeniach.
Amerykański Zachód, osadnictwo, handel futrami, kontakty z tubylczymi narodami, strzelectwo czarnoprochowe i umiejętności życia w lesie są dla nas zwyczajnie bardziej atrakcyjne i dają możliwość rozwijania się w bardzo szerokim zakresie.

Czy moja rodzina może być częścią tej grupy?

Jak najbardziej jesteśmy ukierunkowani prorodzinnie :) Kobiety, dzieci, mężczyźni są mile widziani !!

Co to jest przemarsz historyczny

Rozwijającą się w Polsce ostatnio miłą rozrywką jest tzw. przemarsz historyczny połączony z obozowaniem. Uczestnicy używają historycznych strojów i wyposażenia wyłącznie z danego okresu historycznego. Takie wyprawy są świetnym sposobem na odpoczynek. Spędzanie czasu z przyjaciółmi, na świeżym powietrzu, nie tylko pozwala nam pokochać las, poznać ciekawe historie, ale także powiększyć zakres naszych umiejętności przetrwania.

Czy to klub strzelecki?

Nie. Niektórzy rzeczywiście pasjonują się strzelectwem, głównie czarnoprochowym, ale nie kierunkuje to działań. Jest miłym dodatkiem.

Czy przyłączenie się do nas jest płatne?

Nie. Nie ma żadnych opłat członkowskich grupy. Twoje działania będą tak drogie, jak będziesz chciała/ł! Wielu z nas robi swoje stroje i wyposażenie własnym sumptem. To zdecydowanie dobra droga - ekonomiczna i pozwalająca wiele nauczyć się - dla osób lubiących tworzenie i kreatywność.


Keep yer powder dry, ya hear,
Haf